Slide Slide Како никогаш досега, кампувањето во природа не било толку лесно и забавно благодарение на извонредната Caretta. Живејте авантуристички – едноставно закачете ја и сте спремни. Slide Slide
CARETTA 1500 CLASSIC

CARETTA 1500 CLASSIC

Caretta 1500 е новата генерација на камп приколки. Опремена со врвна изолација, погодна е за кампување и во лето и во зима. Направена за две лица кои можат комотно да спијат со релаксирачка атмосфера во кабината на кревет со димензии 150 х 200 cm. Пристап до кабината има преку врати од двете страни на кои има прозори, а вградена е и вентилација на покривот 40 х 40 cm. Истите тие имаат вградени ролетни и мрежа против инсекти. Додека пак во задниот дел на приколката, ќе најдете совршен порстор за вашата мини кујна опремена со мијалник, шпоред и фрижидер.

Нивниот брилијантен и ергономичен дизај го максимизира просторот за ваше удобно сместување и живеење, а истовремено ви нуди голем простор за складирање. Направени со големо внимание на сите детали и со одличен квалитет, позади кој стоиме со 2 години гаранција.

CARETTA OFF ROAD

Повеке нема недостапен терен за кампување благодарение на неспоредливата Caretta OFF ROAD. Опремена со специјална заштита на шасијата, сигурносни шипки, систем за кочење и Off Road гуми ви гарантира пристап дури и до нај изолираните локации.

Со Caretta OFF ROAD можете да возите по секаков терен без разлика дали е тоа земјен пат, калливи шумски патеки или снежни планински патеки. Благодарение на 16 инчните гуми за сите терени нетреба да се грижите дека ке заглавите на патот. Загрижени сте дека ке ја оштетите приколката на такви патишта? Не грижете се, специјалната заштита на шасијата ви гарантира дека без ралика на теренот вашата камп приколка ке биде безбедна.

Scroll To Top
Close
Close
Close

My Cart

Shopping cart is empty!

Continue Shopping